TERMOEFEKT Świadectwa i audyty energetyczne Ewa Molska

tel. kom. 601 41 54 41


Szanowni Państwo,

Obalmy mit, że wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest wyłącznie wypełnieniem nałożonego przepisami obowiązku.   Obowiązek musimy wypełnić, ale czy mamy płacić wyłącznie za to by pęczniały urzędowe i domowe archiwa?   Świadectwo charakterystyki energetycznej to przecież źródło informacji o standardzie budynku, o jego realnej wartości.   Budynki o wykazanych w świadectwie niskich wskaźnikach zużycia energii to nie tylko obiekty przyjazne dla środowiska, to niskie koszty utrzymania w przyszłości.

Żądajmy przedstawienia świadectwa przy zakupie lub wynajmie.   Wykorzystajmy je świadomie w celu porównania efektywności energetycznej budynków.   Zapoznajmy się z cechami dotyczącymi ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń i uzyskania ciepłej wody, a w szczególnych przypadkach także oświetlenia.

Dzięki informacjom zawartym w świadectwie poznamy roczne zapotrzebowanie na energię, a tym samym przybliżone koszty związane z eksploatacją.   Profesjonalnie obliczone według ujednoliconej procedury wartości mogą być bardziej wiarygodne od tych z faktur.   Prawidłowo wykonany dokument powinien zawierać także szczegółowe wskazówki o technicznych możliwościach przeprowadzenia modernizacji w celu uzyskania oszczędności energii.

Jak zinterpretować tajemnicze rzędy cyfr?   Czym jest energia pierwotna, energia końcowa i użytkowa?   Masz pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu.